WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
Ratownik 2014

ANDRYCHOWSKIE GIMNAZJUM NR 2 ZNOWU ODNOSI SUKCES

AAA

ANDRYCHOWSKIE GIMNAZJUM NR 2 ZNOWU ODNOSI SUKCES

Gimnazjum nr 2 w Andrychowie okazało się najlepszą szkołą, wygrywając IX edycję międzygminnego turnieju pierwszej pomocy przedmedycznej „I Ty możesz zostać ratownikiem” dla szkół gimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

8 kwietnia 2014r. rywalizowało ze sobą 12 zespołów z Gminy Andrychów i Gminy Wieprz. Turniej wymagał obszernej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i medycyny. Składał się z dwóch etapów: części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu trudnego testu oraz części praktycznej, która sprawdzała umiejętność wykorzystania swojej wiedzy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Uczestnicy musieli zareagować pod czujnym okiem policjantów, zawodowych ratowników medycznych i strażaków w trzech sytuacjach (udzielenie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach). Ten etap wymagał nie tylko wiedzy, ale także dobrej współpracy w grupie.

Tegoroczna wygrana drużyny z Gimnazjum nr 2 jest powtórzeniem sukcesów z poprzednich lat i świadczy o wysokiej jakości pracy szkoły.

Do konkursu uczniów przygotowała mgr Jadwiga Malinka.

Skład drużyny z Gimnazjum nr 2 w Andrychowie:

Wiktoria Łabędzka (kapitan)
Karolina Karpińska

Weronika Pochłopień

Martyna Pawłowska

Gratulacje dla drużyny i jej opiekuna.