WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
DSC 1188

„Bezpieczni na drodze”

AAA

„Bezpieczni na drodze”

Dnia 7.11.2013r. uczniowie Gimnazjum nr 2 w Andrychowie wzięli udział w kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Odpowiedzialny Kierowca 2013”, zorganizowanej przez Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie.

Celem kampanii jest kształtowanie wśród młodych ludzi pozytywnych postaw na drodze oraz budowanie świadomości uczestników ruchu drogowego dotyczącej negatywnych skutków jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Nasi uczniowie dobrze przygotowali się do udziału w projekcie. Wspólnie przygotowali transparenty, zawierające treści związane z bezpieczeństwem na drogach oraz trzeźwością za kierownicą, z którymi szli podczas marszu. W szkole uczestniczyli w warsztatach pt. „Bezpieczni na drodze” z wykorzystaniem alkogogli. Warsztaty prowadziła pani Krystyna Stańdo z Ośrodka Edukacji i Profilaktyki w Chrzanowie. Zajęcia sfinansował OWR w Andrychowie.

Uczniowie obejrzeli również w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie spektakl profilaktyczny pt. „Utracone marzenia”. Tematem spektaklu był wpływ alkoholu na sprawność za kierownicą.

Zajęcia warsztatowe, udział w marszu oraz spektakl uświadomiły gimnazjalistom, jak zgubny jest wpływ alkoholu na życie i bezpieczeństwo na drogach.

DSC 1196DSC 1197DSC 1198DSC 1199DSC 1200DSC 1201DSC 1202