WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
3

Finał turnieju "I Ty możesz zostać ratownikiem"

AAA

Finał turnieju "I Ty możesz zostać ratownikiem"


W dniu 24 maja 2013 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Targanicach odbyła się VIII edycja turnieju „I ty możesz zostać ratownikiem”. Główną ideą turnieju jest wyposażenie młodzieży szkolnej w zasób wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym organizatorem konkursu jest Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, którą wspomagają- Zakłady Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, Państwowa Straż Pożarna w Wadowicach, Delegatura Kuratorium Oświaty w Wadowicach, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów Region IPA Wadowice, Hufiec ZHP Ziemi Wadowickiej. Patronat nad imprezą sprawuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

W roku 2013 do turnieju przystąpiło 40 gimnazjów z powiatu wadowickiego. Do ścisłego finału weszło 10 najlepszych drużyn wyłonionych w etapach międzygminnych w tym drużyna Gimnazjum nr 2. Rozgrywki finałowe rozpoczęły się testem wiedzy, w drugim etapie drużyny wzięły udział w scenkach sytuacyjnych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ostatnim etapem rozgrywek była sztafeta I-szej pomocy.

Drużyna Gimnazjum nr 2 zaprezentowała wysokie umiejętności ratownicze, których pozazdrościć im może niejeden dorosły. W konkurencji praktycznej udzielania pierwszej pomocy okazała się bowiem najlepszą drużyną podczas turnieju. Po wszystkich etapach uczennice zajęły wysokie II miejsce.

Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Pani mgr Jadwiga Malinka.

Skład drużyny z Gimnazjum nr 2 w Andrychowie:
Justyna Dwornik (kapitan)
Kamila Kapela
Karolina Karpińska
Wiktoria Łabędzka
Weronika Pochłopień

Gratulujemy!

459