WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
No promil 1

Kampania społeczna „No promil - no problem” - Małopolska 2012

AAA

Kampania społeczna „No promil - no problem” - Małopolska 2012

Uczniowie Gimnazjum nr 2 we współpracy z Ośrodkiem Wspierania Rodziny i Komisariatem Policji w Andrychowie 6 grudnia 2012 r. zorganizowali akcję propagującą trzeźwość za kierownicą.

Akcja miała miejsce na zatoczce autobusowej przy ulicy Lenartowicza. Jest to droga dojazdowa do osiedla. Wiele razy w ciągu dnia przechodzą przez nią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum nr 2, a także mieszkańcy osiedla. Wszyscy chcą czuć się na niej bezpiecznie.

Kierowcom, zatrzymanych przez pana Rafała Tlałkę, samochodów gimnazjaliści przekazali ulotki profilaktyczne – taryfikator promilowy oraz komiks „Niebezpieczny związek”. Zachęcali także kierowców, aby nigdy nie prowadzili po alkoholu.

Natomiast w poniedziałek 10 grudnia 2102 r. przedstawiciele Gimnazjum nr 2 wzięli udział w marszu na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach.

Szkołę reprezentowali uczniowie klas II pod opieką pedagoga szkolnego Teresy Komendery. Na marsz uczniowie zabrali balony z logo kampanii oraz własnoręcznie wykonany transparent z hasłem „Niebezpieczny związek. Kierowca i alkohol”.

Po zakończeniu marszu uczniowie obejrzeli koncert profilaktyczny krakowskiego artysty muzyka Piotra Nawrockiego pt.: „Życie na niby”.

Zespół ds. promocji

No promil 2No promil 4No promil 5No promil 3