WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
DSC 0288

Szóstoklasiści z wizytą w Gimnazjum nr 2

AAA

Szóstoklasiści z wizytą w Gimnazjum nr 2

W poniedziałek, 21.12.2015 r., Gimnazjum nr 2 odwiedzili wyjątkowi goście - uczniowie klas szóstych zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie wraz ze swoimi nauczycielami. Zorganizowany z tej okazji Dzień Otwarty, miał na celu przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej Gimnazjum nr 2.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem gości przez Panią Dyrektor. Następnie, w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiono osiągnięcia Gimnazjum nr 2 oraz certyfikaty nadane przez cieszące się powszechnym zaufaniem instytucje. W myśl działania „Szkoły Odkrywców Talentów”, której zadaniem jest wspieranie zainteresowań dzieci i młodzieży, szóstoklasiści zostali poinformowani o możliwości kształcenia
w klasach, w których już na poziomie gimnazjum, mogą poszerzać swoje szkolne uzdolnienia z zakresu matematyki, informatyki, geografii, różnych dziedzin sportu i języków obcych. Występy uczniów różnych grup językowych wzbudziły szczególne zainteresowanie szóstoklasistów, którzy następnie wzięli udział w bogatych w doświadczenia lekcjach: chemii, fizyki i biologii. Z uwagą przyglądali się także zajęciom sportowym
i artystycznym. Gimnazjaliści wraz z nauczycielami oprowadzili również uczniów klas szóstych po naszej szkole, krótko opowiadając o znajdujących się na poszczególnych piętrach klasach przedmiotowych.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli spektakl „Wigilijna ulica” przygotowany przez gimnazjalną grupę teatralną, pod kierunkiem mgr Agnieszki Dudzik.

DSC 0290DSC 0319DSC 0322DSC 0343DSC 0347DSC 0353DSC 0354DSC 0384DSC 0389DSC 0396DSC 0408DSC 0415