WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
SAM 1466

Zwycięstwo Gimnazjum nr 2 w Andrychowie

AAA

Zwycięstwo Gimnazjum nr 2 w Andrychowie

w turnieju eliminacyjnym Coca-Cola CUP 2016

W dniu 31.03.2016r. w Jaszczurowej odbył się turniej w piłce nożnej chłopców.

Drużyna piłkarzy z Gimnazjum nr 2 w Andrychowie zwyciężyła po emocjonujących oraz ciężkich bojach. Nasza drużyna rozpoczęła turniej od fazy grupowej. Piłkarze rozegrali następujące mecze:

Gimnazjum nr 2 w Andrychowie – Gimnazjum Tomice 3:0

Gimnazjum nr 2 w Andrychowie – Gimnazjum Jaszczurowa 1:3

Wyniki osiągnięte w fazie grupowej sklasyfikowały nasza drużynę na 2 miejscu, co pozwoliło nam awansować do rundy półfinałowej.

W półfinale trafiliśmy na bardzo wymagającą drużynę z Gimnazjum w Budzowie. Po ciężkiej walce udało nam sie uzyskać wynik 2:2, co skutkowało rozegraniem serii rzutów karnych. Po trzymających w dużym napięciu rzutach karnych szczęśliwa dla nas okazała się dopiero 7 seria, w której nasi piłkarze wykazali się dużym opanowaniem i przeszli do finału. Bohaterem naszej drużyny został bramkarz Maciej Penkala, który obronił 4 rzuty karne.

W finale ponownie spotkaliśmy się z Gimnazjum w Jaszczurowej. Nasza drużyna wygrała pewnie 2:0 i zajęła 1 miejsce w turnieju. Tym samym awansowała do kolejnego etapu rozgrywek Coca- Cola CUP 2016.

Skład drużyny: Oskar Mikołajek, Dominik Kołaczyk, Wiktor Kamuda, Maciej Penkala, Sebastian Jakubowski, Patryk Zemła, Arkadiusz Fraś, Daniel Kuźma, Krzysztof Mikołajek, Jakub Skrzypczak.

Opiekun drużyny: trener Rafał Zieliński