Góra grosza

Akcje charytatywne

AAA

1. W okresie od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. w ramach akcji „Góra Grosza 2013″ przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę monet groszowych. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Ogółem, podczas XIV edycji akcji, zebraliśmy: 102,47 zł, a w tym –

  • 605 monet o nominale 1 gr
  • 391 monet o nominale 2 gr
  • 368 monet o nominale 5 gr
  • 158 monet o nominale 10 gr
  • 124 monety o nominale 20 gr
  • 35 monet o nominale 50 gr
  • 7 monet o nominale 1 zł
  • 1 monetę o nominale 5 zł.

Serdecznie Dziękujemy!!!

Na przełomie listopada i grudnia 2009 r. nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Na terenie placówki zostały rozwieszone plakaty informacyjne oraz wystawiono puszkę na monety. Z dziećmi przeprowadzono pogadanki, informujące o zasadach przeprowadzenia akcji oraz celach, na które zostaną przekazane pieniądze. Zbiórka trwała dwa tygodnie.

Dzieci z zapałem ofiarowywały zebrane przez siebie monety o nominałach groszowych. W grudniu odbyło się liczenie zebranych pieniędzy. Przedszkole zebrało łącznie 2 kg 90 dag monet, co stanowiło wartość 68,11 zł.

Zgromadzone pieniądze zostały przekazane do oddziału regionalnego „Góra Grosza” w Bielsku-Białej.

2. 6 października 2013 r. (w niedzielę) w centrum Andrychowa odbyła się pierwsza edycja „Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki”. Uczestniczyło w nim w sumie 735 osób, czyli mniej więcej tyle samo, co podczas pierwszej edycji podobnego biegu w Szczyrku.

Ideą imprezy było pokonanie jak największej ilości okrążeń wyznaczonej trasy (wokół Parku Miejskiego). Technika jej przebycia była całkowicie dowolna – można ją było pokonać biegiem, przejechać na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach. Trasę można też było przejść pieszo w grupie przyjaciół czy też przejść z kijami do nordic walking. W imprezie wzięły też udział osoby niepełnosprawne. Nie liczyły się rekordy czasowe, ale sam udział i chęć niesienia pomocy innym.

Organizatorzy policzyli, że uczestnicy pokonali 6453 okrążeń, czyli przebiegli w sumie 6014,6 km. W czasie biegu zebrano dokładnie 8060,73 zł, które zgodnie z regulaminem przeznaczone zostaną m.in. na pomoc dla małego Wiktora z gminy Andrychów oraz na Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi.

Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki zgromadził prawdziwe tłumy. Mieszkańcy Andrychowa i okolic, od najmłodszych po najstarszych, wzięli udział w tej charytatywnej imprezie.

Był tam również personel naszego przedszkola oraz nasi wychowankowie z ro-dzicami.

Dziękujemy!

3. ZBIÓRKA FUNDUSZY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ

JAKUBA BOSAKA

Kubuś urodził się z ogromnym naczyniakiem limfatycznym (nowotwór niezłośliwy) prawej strony szyi i twarzy wchodzącym do śródpiersia. Pierwsza operacja odbyła się w drugiej dobie życia, ponieważ naczyniak zagrażał jego życiu.

W niedługim czasie naczyniak zaczął odrastać, ale to nie był jedyny powód kolejnej operacji. Jakubek od urodzenia był utrzymywany przy życiu za pomocą respiratora. Kiedy miał 8 tygodni odbyła się druga operacja, która niestety nie dała oczekiwanych rezultatów. Kubuś nadal miał problemy z oddychaniem i w tym właśnie czasie podjęto decyzje o założeniu rurki tracheotomijnej.

Żeby chłopczyk mógł normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem, musi przejść kilka operacji. Koszt jednej to ok. 10 tys. zł. Dzieci z naszego przedszkola już trzeci rok pomagają chłopcu zbierając nakrętki od butelek i kartonów, które później wymieniane są na pieniądze (sprzedawane są firmie z Kęt zajmującej się recyklingiem). Pieniądze trafiają natychmiast na subkonto, które Kubie otworzyła Fundacja „Zdążyć z pomocą”.

Akcja nabiera rozpędu. Do tej pory zebraliśmy osiem 120-litrowych worków. Trzeba tylko pamiętać, że nie wszystkie nakrętki się nadają. Muszą być plastikowe, bez domieszek metalu i szkła, np. takie z butelek wody mineralnej.

Prosimy o dalsze zbieranie i przynoszenie do przedszkola nakrętek.

To nic nie kosztuje, a tak bardzo może pomóc!

Dziękujemy!


Zapraszamy na stronę domową Kuby:

www.kubabosak.home.pl/

4. Akcja na rzecz Domu Samotnej Matki w Wadowicach

Czas przedświąteczny skłonił nas do niesienia pomocy słabszym i potrzebującym. Nasze przedszkole zorganizowało akcję na rzecz Domu Samotnej Matki w Wadowicach. Z pomocą rodziców naszych przedszkolaków zostały zebrane ubranka i zabawki. Akcję zakończono 20.12.10.

Organizatorką akcji była nauczycielka mgr Joanna Żydek.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Góra groszaGóra groszaBieg po serce zbójaBieg po serce zbójaBieg po serce zbójaKubuśUpominki dla dzieciUpominki dla dzieci