SAM 7293

Nasi uczniowie z europejskimi kompetencjami!

AAA
W piątek (13 maja 2016 r.) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie Burmistrz Tomasz Żak oraz Beata Chodacka (wiceprezes OM Polskiego Towarzystwa Informatycznego) wręczyli naszym uczniom certyfikaty ECDL. Julia Winiarczyk, Bartosz Fraś, Patryk Hatala, Szymon Nowak, Jakub Wykręt i Krystian Zmiertka to pierwsi uczniowie klasy 3B Gimnazjum (klasy, która realizuje rozszerzony program nauczania informatyki pod okiem nauczyciela Magdaleny Kubalki-Pluty) z certyfikatem ECDL. Dodatkowe godziny jakie zostały przeznaczone na realizację rozszerzenia zaowocowały poszerzeniem przez uczniów kompetencji informatycznych uznawanych w całej Europie. ECDL to Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy, w Polsce rozumiane jako Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach to jedyna placówka w gminie i powiecie (a jedna z 14 w Małopolsce), która przygotowuje uczniów do zdobycia certyfikatu. Uczniowie aby uzyskać certyfikat musieli zdać zewnętrze egzaminy ze znajomości m.in. podstaw pracy z komputerem, podstaw pracy w sieci, przetwarzania tekstu czy arkusza kalkulacyjnego.

Gratulacje dla uczniów za podjęcie wyzwania podnoszenia własnych kompetencji informatycznych oraz uzyskanie certyfikatu.
SAM 7294SAM 7296SAM 7297SAM 7302SAM 7304SAM 7305SAM 7306SAM 7307SAM 7309SAM 7314