biblioteka

Biblioteka

AAA

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 7.30 - 13.00
wtorek 7.30 - 13.00
środa 7.30 - 13.00
czwartek 7.30 - 13.00
piątek 7.30 - 13.00

Miejska Biblioteka:

poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17.00

piątek: nieczynneNowości w bibliotece szkolnej:
1. "Martynka..." - popularna seria książeczek dla dzieci
2. "Seria niefortunnych zdarzeń" - 13 tomów smutnych przygód osieroconych dzieci, bardzo "rozchwytywana" książka na świecie.
3. "Solilandia..." - pięknie wydana książka wraz z płytą opowiadająca o Wieliczce, skrzatach, soli, legendach związanych z kopalnią. Polecana na zajęcia w klasach 1 - 3.
4. A. Faber - "Jak mówić do nastolatków zeby nas słuchały. Jak słuchać żeby z nami rozmawiały" - książka dla rodziców i nauczycieli
5. M. Levine - "Jak nie traciś głowy w szkole. O zdolności do nauki i zaburzeniach uczenia się"
6. Ilustrowana seria książeczek dla dzieci Wiesława Drabika
7. Seria przygód Charliego Bone autorstwa Jemmy Nimmo - milion egzemplarzy sprzedanych na świecie

Najbardziej poczytne książki w bibliotece szkolnej:

1. seria przygodowo - kryminalna dla dzieci i młodzieży: "Krąg ciemności" oraz "Przygody trzech detektywów" A. Hitchcocka
2. Młodzieżowe powieści E. Nowak, M. Budzyńskiej, M. Fox
3. Seria "Pamiętnik księżniczki" oraz "Różowe baletki"
4. Nieustającym zainteresowaniem cieszą się książki dotyczące ras i hodowli wszelkich zwierzątek domowych


"Zostań Mistrzem Podstawówki"

Czasopismo młodzieżowe 'Victor-Junior" ogłosiło konkurs "Mistrz Podstawówki". Celem konkursu jest propagowanie edukacji regionalnej i misji czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs ma służyć poszerzeniu wiedzy w zakresie znajomości własnej miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z czytelnictwem, czyli z bibliotekami. W tym celu należało zebrać grupkę uczniów (najlepiej z jednej klasy); namówić nauczyciela by pomógł; przygotować pracę (projekt) konkursową; zebrać 3 kupony z czasopisma i wysłać do końca stycznia do redakcji "V-J". Praca ma mieć formę literacko - plastyczną. I tak zebrało się 7 uczennic (dziewczęta z 6a, należące też do "Kółka Czytelniczego prowadzonego przez p. Bożenę Jończyk) i wraz z opiekunem p. bibliotekarką Bożeną Burek rozpoczęło żmudną ale i ciekawą pracę. Podzieliłyśmy się zadaniami: część rysowała a część zbierała informacje i redagowała je. Wiadomości o wiosce i jej ciekawostkach wyszperałyśmy w różnych książkach i broszurach oraz w Internecie. Wiele ciekawych informacji uzyskałyśmy od pań nauczycielek: Renaty Karbowiak i Krystyny Janosz a także od starszych mieszkańców Roczyn (legendy).
Pisałyśmy o: dzwonnicy, kapliczkach, Złotej Górce, Trzonce, kamieniołomach, siarczanych źródłach oraz o lipie - Pomniku Przyrody. Kilka z tych rzeczy narysowałyśmy a pomagała nam przy tym pani plastyczka Agnieszka Pasternak - Fraś. Poza tym, razem z paniami: B. Burek i B. Jończyk odbyłyśmy wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie. Najpierw zwiedzałyśmy wszystkie działy biblioteki a następnie w czytelni korzystałyśmy z księgozbioru regionalnego. Tam też przeprowadziłyśmy wywiad na temat biblioteki i czytelnictwa. Wysłałyśmy gotową pracę do Warszawy i czekamy na wyniki, a nagrody są cenne.

Jończy Julia
Kopaczewska Aleksandra
Kołek Paula
Matejko Agnieszka
Mrózek Jolanta
Przybylska Aleksandra
Wójcik Małgorzata

DSCF7265DSC01794DSC01795DSC01796DSC01798

Zobacz również